Музичний калейдоскоп

Кредо

«Музична діяльність має хвилювати дитину, приносити їй радість. Тільки у життєрадісній атмосфері створюється ситуація розвитку дитини»

Альсіра Легаспі де Арісменді

Лобода Людмила Семенівна – музичний керівник комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) загального розвитку «Світлячок» Новоолександрівської сільської ради. Освіта - вища педагогічна. Закінчила Запорізький педагогічний інститут.

Основні напрямки роботи

Створювати сприятливі умови для становлення соціальної компетентності дитини, співробітництво, взаєморозуміння, співпереживання, визнання дитиною її чеснот та досягнень;
Розвиток сприйняття, уваги, пам’яті, мислення, мовлення і музичних здібностей дитини на прикладах музичних творів українського дитячого фольклору;
Використання інтерактивних ігрових технологій;
Використання методів та прийомів спрямованих на розвиток креативного мислення дитини.

«Без творчого життя особистість не може бути вихованою, без творчості не мислимі духовні, інтелектуальні, емоційні, естетичні взаємовідносини».

В.О. Сухомлинський

Консультація для батьків

Естетичне виховання
найменших засобами
музики та художнього
слова
Шлях людини в світі прекрасного починається дуже рано. Дитина вже з пер-ших років життя несвідомо тягнеться до всього яскравого і привабливого, радіє, коли бачить блискучі іграшки, барвисті квіти і предмети. Все це викликає в неї відчуття задоволення, зацікавлення. Слово «гарно» рано входить у життя дітей. Уже з першого року життя вони чують пісню, казку, розглядають малюнки; разом із дійсністю мистецтво стає джерелом їхніх радісних переживань. Мова казки мусить бути народна; це коштовна мова, якої не дасть ніяка книжка. То ж до вибору художнього твору для малят, з огляду на виховне значення сюжету, мови, слід підходити обережно, розважливо.

Щодо виявлення дітьми своїх естетичних емоцій, то звісно, вони будуть відповідати їхньому вікові і мусять бути цілком вільні.

Естетичне сприйняття дійсності дітьми раннього віку має свої особливості. Основним є чуттєва форма речей — їх колір, форма, звук. У цьому розвиток естетичного сприйняття великої сенсорної культури.

В перші роки дитина погано реагує на естетичні враження, її вабить лише що-небудь яскраве, пишні кольори. Але потроху малюки усе більше відчувають безпосередню красу і висловлюють свої особисті нахили.

Та є такі відтінки почуттів, які глибше й повніше можна виразити музикою. Музика загострює емоційну чуттєвість. Вона необхідна дитині. Дитинство так само неможливе без музики, як неможливе без гри і казки.

Взагалі музика, розуміння музичних творів дає людям багато насолоди і приємності, освітлює життя.

Музичні заняття тішать дітей і спонукають їх до активності, дають яскраві художні та музичні враження, розвивають здатність глибше сприймати красу музики.

За вмілого добору матеріалу і правильної методики проведення музичної роботи забезпечуються розвиток рухів і мови дитини, її естетичне виховання.

Чому діти так люблять гру? Чим вона приваблює їх? Звідки вони беруть енергію, щоб безупинно бігати з м'ячем, годинами будувати замки й мости, бави-тися з ляльками?

Гра для дитини — справжнє життя зі своїми радощами і прикрощами, пере-живаннями і досягненнями, водночас це вільна діяльність, адже дитина грає без примусу, із задоволенням.

Найперша цінність гри у тому, що в ній дитина легко засвоює різноманітні знання, набуває вмінь, готується до життя. Тому гру беруть на озброєння вихователі, батьки.

Якщо малюка просто попросити посидіти спокійно, це йому дається важко, варто ж йому запропонувати роль, бажаний спокій на якийсь час забезпечений, відомо, що на кожному віковому щаблі дитинства закладаються якості, які ма-тимуть дуже важливе знання для особистості в дорослому житті. Гра дає малятам відчуття єдності з тим, із ким вони грають. І вміння взаємодіяти, спілкуватися розвивається у дітей саме в тих іграх, які побудовані на взаємодії дорослого й дитини.

Різноманітність народних ігор дозволяє виділити ті, за допомогою яких можливе цілеспрямоване формування в малюків певних умінь комунікативної поведінки.

Малята полюбляють ігри в яких головний персонаж виконує певні дії.

Ці ігри розвивають взаєморозуміння до іншої дитини, пробуджують бажання звертатися до однолітка й виконувати за правилами гри, його прохання.

Часом забуваємо, що творчість дитини — це необхідна форма самоутвердження, без якої їй не вирости в яскраву особистість, чарівний світ дитинства повинен бути щасливим і безтурботним.

Найголовніша умова такої захоплюючої діяльності — наявність у дитини знань про оточуючі предмети (ЇХ призначення, якість, естетичний вигляд), події і явища реального життя. Але для цього дітям потрібно мати не лише знання. І якщо до цих дитячих знань і умінь добавити «еліксиру», фантазії, то діти за допомогою дорослого можуть створити чудодійство. Діти прагнуть продовжити свою гру далі й далі, ще більше захоплюючись нею. І якщо малеча не залишить гру за дверима вчорашнього дня, а бажатиме продовжити її, то можна дійсно радіти.

Діти настільки вживаються в роль своїх героїв, що навіть уже не граючись, відчувають себе в ній.

Гра готує дитину до навчання, праці, виховує поведінку.

Який малюк у грі, таким він буде і в праці, так вважав А.С. Макаренко.