Ростимо здоровими

Сестра медична старша закладу дошкільної освіти "Світлячок"  Піддубна Анна Вікторівна – берегиня дитячого здоров’я.

Усі новітні програми, режими занять, харчування формуються під одним кутом зору: забезпечити здоров’я дітей, а отже – майбутнє країни.

Система дошкільної освіти є ідеальною базою для розв’язання завдань зміцнення здоров’я молодого покоління. В.О. Сухомлинський «Турбота про здоров’я дітей – важлива праця вихователя».

Як навчити дитину
їсти самостійно?
Дочці чотири роки, але вона сама не їсть. Я годую її з ложки, чоловік мене сварить. Через це я навіть не можу віддати її до дитячого садка, адже там ніхто годувати її не стане. Але і навчити її їсти самостійно у мене теж не виходить. Ставлю тарілку, даю ложку, але дочка просто сидить над їжею і не їсть, а я переживаю, що вона залишиться голодною. Як навчити дитину їсти самостійно?

Запастися терпінням. Голодом морити не потрібно, а ось спробувати різні способи можна. Наприклад, змагання. Домовтеся з дитиною, що саме сьогодні у вас у сім'ї починається змагання: хто швидше з'їсть кашу. Покладіть їжу всім у тарілки і починайте відлік часу. Якщо вам вдасться захопити дитину — ура! — це означає, що перший крок уже зроблено.

Вигадайте таку гру: сьогодні ви годуєте дочку, а завтра вона годує вас. Потім введіть нову умову: ви її годуєте супом, зате друге вона з'їдає сама. Нехай за цю самостійність належить вручити який-небудь приз. Урочисто вручіть його донечці, якщо все вдалося, навіть якщо з'їла вона їжу не повністю. Загалом, придумуйте всякі прийоми і хитрощі, тому що якщо станете діяти безпосередньо, то, окрім негативної реакції, нічого не отримаєте. Дитина може упертися й узагалі перестати їсти.

А ось до дитячого садка можна дитину сміливо віддавати. Можливо, там вашу дочку, дійсно, навчать їсти. Адже коли всі з апетитом їдять, такі лінивці частенько теж беруться за ложку. Отже, до дитячого садка нехай дочка йде, але вдома ви повинні теж стимулювати її самостійність за столом.